3. Zažijte les s lesníky

Zažijte les s lesníky

V závěru září se žáci čtvrtých ročníků zúčastnily akce s názvem Zažijte les s lesníky. Výukový program vznikl za podpory organizací O LESE, z.s., Města Brandýs nad Labem, Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů a Fakulty lesnické a dřevařské ČZU v Praze. Během výukového dopoledne si žáci prakticky vyzkoušeli zakládaní lesa, kdy sázeli nové stromy, techniku měření stromů, zkoumali výchovu lesních porostů a dostali možnost ovládat železného koně v rámci těžby a soustřeďování dřeva. Nechyběla ani kreativní dílna v podobě face paintingu za pomoci přírodních barev, které si děti samy vyrobily. V závěru programu děti dostaly výborné koláče a teplý čaj. Na fotografiích je vidět, že si děti celé dopoledne hezky užily a program je moc bavil.

les 1 copyles 2 copyles 3 copyles 4 copyles 5 copyles 11

les 13les 14les 15les 16